Sv. Kopeček - Velehrad: Etapa 5

Blog Image

Sv. Kopeček - Velehrad: Etapa 5

Úsek Kojetín - Kroměříž

Naplánovali jsme si trasu o délce 10 km a mysleli si, jak to hravě zvládneme. Pohodová nedělní procházka to však nebyla ani zdaleka! 

Prvních pár kilometrů polní pěšinou nenasvědčovalo tomu, že se dnes budeme brodit vysokou trávou a kopřivami a úpěnlivě se modlit, abychom nešlápli na odpočívající užovku. Trasa vedla těsně podél řeky Moravy, není tedy divu, že jsme na dvě natrefili. (Kolik jsme jich přehlídli, v rámci zachování duševního zdraví a nadšení do turistiky, vědět odmítám!)

Nenapadlo by mě, že těchto deset kilometrů nás bude stát tolik mentálního vypětí. Když už jsme potřetí zdolali výše popsaný hrůzostrašný úsek a před námi se vinul další, bylo načase poupravit dnešní trasu. 

Měli jsme štěstí a našli alternativu. Cesta jen o kilometr delší a končící v jednom odlehlém koutu kroměřížské zámecké zahrady. Nádherný cíl. Malá pasažérka výskala nadšením z tolika volně pobíhajících pávů.  

Sladká odměna nás pak čekala v nedaleké kavárně Kafec Kroměřížský. Moc dobrá káva a wafle nejinak. 

Faktografie

Start

Začátek cesty je na náměstí ve městě Kojetín. Zaparkovat se dá kdekoliv a zdarma. Ihned u prvního kostela u náměstí je policejní stanice, takže se nemusíte ničeho bát.

4 km

⚠️ TĚŽCE PRŮJEZDNÉ PRO KOČÁREK

Zde končí polní cesta a začíná pouze vyšlapaná pěší cesta.

obraz1

6 km

⚠️ TĚŽCE PRŮJEZDNÉ PRO KOČÁREK

Po krátkém úseku, který opět vede po polních cestách okolo řeky Moravy, se znovu dostáváme do těžce průchozího terénu. Pěšky je to nicméně naprosto v pohodě. 👠

7,4 km

Pokud chcete pokračovat po Cyrilometodějské stezce, můžete. My jsme se s kočárkem raději vydali přes arcibiskupské lesy a do Kroměříže došli přes dálnici D1. (Průchozí pás pro pěší a cyklisty.)

obraz1

obraz1

11 km

Poslední překážka v podobě železničního mostu a jste v zámeckém parku. Užijte si plno volně pohybujících se zvířat a klid upravených cestiček.

Body zájmu po cestě

Fotogalerie