Svatý Jakub okolo Wiesenfeldenu

Blog Image

Svatý Jakub okolo Wiesenfeldenu

Dnešní trasa byla jednoduše parádní. Sen každého skromného turisty. Žádné kopce, krásné upravené cesty a lesní stezky, minimálně kroků po silnici a přející počasí. Ani moc horko, ani moc zima, ideální podmínky pro turistiku. Žádné brodění vysokými kopřivami, naopak! Hebký lesní mech, polní cesty, slunce nad hlavou a v uších zpět ptáků.

Trasa nám utekla velmi rychle, Lili hodinku prospala v kočárku, hodinku jsme odpočívali na hřišti (a pili kafe z Edeky). 

Být opět na trase a vidět tu zářivou žlutou mušli na modrém pozadí je tak energizující! Milujeme to, a i když jsme dnes šli “camino” jen 5 km, zbylých 11 byla obyčejná stezka vedoucí Bavorským lesem, i tak jsme si to moc užili a bylo velmi příjemné zavzpomínat si na naše první Camino do Santiaga de Compostela 2018.

Faktografie

Dnešní cestu začínáme netradičně z ubytování ve vesnici Großviecht. Odtud je to asi 3 km na novou část Svatojakubské cesty.

3 km

Nová část Jacobsweg (Svatojakubská cesta) začíná ve městě Wiesenfelden u kostela Mariä Himmelfahrt. Na konci vesnice si můžete nakoupit v dobře vybaveném obchodě Edeka (kafe stojí € 1,5, automat nevrací!). Poblíž je také malé hřiště, kde si můžete odpočinout a nechat děti pohrát.

7 km

Parkoviště u hotelu Waldgasthof Schiederhof může sloužit jako výchozí bod cesty. Najíst se zde můžete ve všední dny až od 17. hodiny, o víkendu od 10. Z tohoto bodu se napojujeme na starou cestu Jacobsweg, která není v reálu nijak značená, i když na mapy.cz je jasně vidět, že jde o Svatojakubskou cestu.

13 km

Poslední bod naší cesty na staré cestě Jacobsweg. Odtud jsou dvě možnosti, kam se vydat. Buď zpět do vesnice Wiesenfelden, jako jsme to udělali my. Nebo se držte mapy u zápisku, a za pár kilometrů jste zpět na chatě.

Body zájmu po cestě

Fotogalerie