Den 7 - Jsme ve Vatikánu

Blog Image

Den 7 - Jsme ve Vatikánu

Je tady poslední etapa naší cesty. Dnes vás malá pasažérka zavede až do samotného srdce Říma, do Vatikánu, k Bazilice svatého Petra.

Trasa, kterou jsme dnes zdolali nebyla nejnáročnější (to ovšem neznamená, že byla nenáročná!), ani nejkrásnější, ale měla své kouzlo. Naši malou výpravu si nejvíce získala část vedoucí přírodní rezervací Monte Mario, která nám naskytla dechberoucí výhledy na celý Řím. Sestup dolů, do města, byl pekelný, především pro tátu s kočárem. Cesta byla kamenitá a příkrá, upřímně ani mně s Lili v nosítku se nešlo zrovna snadno. 

Pod kopcem už nás čekala jen finální rovinka. Přibližně 3 km přímo za nosem a hurá, jsme v cíli, stojíme u duchovního skvostu. 

Vrátíme-li se společně do výchozího bodu, prvních pár kilometrů stezka vede po chodníku, kolem hlavní cesty via Cassia, tu nečekaně střídá džungle, úzký chodníček ve vysoké trávě plné zrádných kopřiv a jakéhosi těžko identifikovatelného trní. Co ještě z dnešní trasy vyzdvihnout? Snad strmý stoupák před městečkem Řím!!!! 

Na závěr se očekává nějaké to shrnutí. Pro nás byla Via Francigena parádní zkušenost, naše první rodinné camino, kdy jsme společně ušli trasu přes 100 km. Jak se říká, samotná cesta je cíl a ta hromada zážitků, nových společných momentů je nepřenositelná a rozhodně stála za to. Společně jsme zvládli mnoho těžkých chvil a o to víc se semkli jako rodina. Via Francigena je skvělá pouť, ať už vyrazíte odkudkoliv. Doporučujeme!

Body zájmu po cestě